Kurumsal

Yeni Nesil Yapı Çözümleri

Hakkımızda

RENKER Yapı, 2000 yılında seramik ithalatı ve toptan satış yapmak üzere kurulmuştur. Bu tarihten itibaren yoluna, banyo ve mutfak alanlarında sunduğu yapı çözümleriyle devam etmiştir. Yurt genelindeki seçkin firmalarla sağlanan anlaşmalarla banyo ve mutfaklara, yenilikçi ve tasarım odaklı bir hizmet vermeyi amaçlamıştır. 2018 yılından itibaren İstanbul Anadolu Yakası’nın Kadıköy ilçesi, Erenköy Mahallesi Ethem Efendi Caddesi’nde hizmet vermeye başlamıştır.

Büyüme ve kapsamlı hizmet verme prensibi, RENKER’i güçlü üreticiler ile birlikte ürün çeşitliliğini artırmaya yöneltmiştir. RENKER’in 18 yılı geride bıraktıktan sonra 2018 yılı ve sonrasındaki hedefi, söz konusu ürünlerini seçkin projelerle ve tüketicilerle buluşturmak olacaktır.

RENKER Yapı, 2018 yılı itibariyle piyasadaki gelişmeleri ve trendi, tüketicinin ihtiyaçlarındaki değişim ve gelişmeleri analiz etmiştir. Değişen şartlara uyum sağlayarak, daha güçlü bir ortaklık yapısı kurmuştur. Uzun ve güçlü bir iş hayatı tecrübesine sahip 3 gerçek dost profesyonelin ortaklığı ve yeni bir vizyon ile yapısını güçlendirmiştir. Tüm faaliyetlerinde verimli çalışma anlayışı doğrultusunda ürüne, sisteme, kaliteye önem vererek, müşterilerini, tedarikçilerini ve çalışanlarını mutlu etmek hedefiyle, içinde bulunduğu yapı malzemeleri pazarında liderlik hedefini daha güçlü bir şekilde güncellemiştir.

RENKER Yapı’nın satış hattında, Türkiye’nin önde gelen üreticilerinden olan Silverline firmasının ankastre ürünlerinden fırın, ocak, davlumbaz, mikrodalga, buzdolabı ,bulaşık makineleri, paslanmaz çelik mutfak evyeleri, yine Silverline markasının Türkiye’de temsilciliğini yaptığı Alman Schock firmasının granit evyeleri ve bu evyelere uyumlu mutfak bataryaları; Fakir küçük ev aletleri; Çağdaş, yenilikçi ve farklı beğenilere yanıt verebilecek koleksiyonlar hazırlayarak yüksek üretim kapasitesi ve en son teknolojiye sahip fabrikasıyla Türkiye ve dünyada sayılı üreticiler arasında yerini alan Seramiksan firmasının, yer ve duvar karoları, sırlı ve teknik porselen karoları, seramik bordür ve dekorları, porselen dış cephe kaplamaları, yapı kimyasalları ve vitrifiye ürünleri; Tuğla ürün grubunda pazar lideri konumundaki Işıklar Yapı Ürünleri firmasının pres ve kaplama tuğlaları, çatı kiremitleri, Ekoklinker yalıtım tuğlaları ve çağdaş cephelerde yoğun şekilde tercih edilen Architon cephe sistemleri ve tamamlayıcı ürünler; Banyoda İtalyan mimarisi ISVEA seramik vitrifiye ürünleri, banyo mobilyaları, armatürler, gömme rezervuarlar; Corin duş kabinleri; Pakduş duş kabinleri; dünyaca ünlü İtalyan Kerakoll yapı kimyasalları, seramik yapıştırıcısı ve derz dolgu malzemeleri; Sanacryl duş tekneleri, küvetleri ve kabinleri; Protrim dekoratif alüminyum kenar ve basamak profilleri, bordür ve süpürgelikler; Orient cam mozaikleri ve dekoratif cam panelleri; Serapool porselen karolar, porselen mozikler, havuz tutamak, kaymaz, ızgara ve kanalları ve Serabella dekoratif porselen mozaikler, tüketicilerin hizmetine sunulmaktadır.

RENKER Yapı’nın sosyal sermayesi gülümsemektir. Pazarda lider konumuna ulaşacak olmasının anahtarı;geleceğin eğilim ve gereksinimlerine uyum sağlayarak yeniliğe odaklanmak,fırsatları araştırarak hesaplanabilir risk almakve tüm paydaşları için değer yaratacak olmasıdır.

Bunun için uygulamadaki yöntemi

» Kaynakları akıllıca yönetmek

» Değer yaratan faaliyetlere odaklanmak

» İşleri basit ve verimli şekilde yapmak

» Uygun maliyet, hız ve kalitede iş yapmak

» Tutarlı uygulama için sorumluluk üstlenmek

» İyi karar verme süreçlerini hızlandırmak

» Daha iyi çözüm bulmak için ortaklaşa çalışmak

Renker Yapı ulusal ve uluslararası düzeyde, çözüm ortaklığı yaptığı firmaların her birinin fonksiyon kapasitesine ve beceri çeşitliliğine değer verir ve saygı duyar. İşine olan inancı onu yönlendiren itici güçtür. Yapı profesyonelleri ile süregelen bir ilişki içerisinde, geleceğe odaklı bir kuruluştur. Kalite,anlayışının kalbinde yer alır. Mükemmel bir çalışma ve hizmet ortamı yaratarak, firma bağlılığını artırmak için elinden gelen gayreti göstermektedir.

Başlıca ilkeleri

  • Ürün kalitesinden taviz vermemek
  • Müşterilerine satış esnasında ve sonrasında maksimum memnuniyet sağlamak
  • Çalışanlarının yaptıkları işten tatmin olmalarını sağlamak

Değerleri

▸ Yenilikçi Yaklaşım

RENKER Yapı’nın avantajı; teknik ve ticaret alanlarındaki uzmanlığıyla, müşterilerin beklentilerine hızlı ve eksiksiz cevap vermektir. Yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımı, hayal gücü, cesur girişimleri ve müşteri memnuniyeti desteği ile çizdiği sınırları sürekli olarak aşmaktır.

▸ Müşteri Odaklılık

Renker Yapı müşteri odaklı bir firmadır. Müşteri ihtiyaçlarını değerlendirerek, sorunlar karşısında müşteri odaklı çözümler üretir. Toplam kalite anlayışı içerisinde kaliteyi daima ön planda tutmanın, müşteriye her seferinde istediğinin daha iyisini vermenin gerekliliğine inanır.

▸ Girişimcilik

Renker Yapı yaratıcılığı teşvik eder ve çalışanların girişimci yanlarını geliştirmelerine katkıda bulunur. Performans kültürü, kişisel yeteneklerin ve çalışanların bireysel yetkinliklerinin gelişmesini destekler. Organizasyon içinde gelişmeyi teşvik edici bir hava yaratır.

▸ Sürdürülebilirlik

Renker Yapı mücadelecidir, çalışkanlık ve atılım gücüne sahiptir. Şirket faaliyetlerini sistem ve prosedürlere bağlayarak, kurum kimliği ve takım ruhu ile çalışarak, ulaşılan başarıyı korumak ve geliştirmek amaçlarına bağlıdır.